En güzel gelin saçı modelleri 2017

[mashshare]

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte evlilik hazırlıkları hızlanmaya başladı. Özellikle gelin adaylarının bu heyecanlı süreçte gelinlik, en güzel gelin saçı modelleri ve makyajı gibi konularda fazla alternatif bulunması kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Düğün hazırlığındaki gelin adaylarının bu konuda ilk yapması gereken iş yapacağı işleri listeleyip programına sadık kalmak olmalıdır.

Gelin saç modeli seçilmeden önce gelinlik seçimi yapılmış olmalıdır. Gelinliğin modeli ve dekolte durumu doğrudan saç ile ilgilidir. Örneğin gelinliğinizde kol ve omuz detaylarınız var ise açık saçlarınızla bu detayların görülmesini engellememeniz gerekir.

Bunun yanında gelin adayının saçının renginden, tipine hatta boyuna kadar farklı detaylar saç modelinde belirleyici olacaktır. Saç modelinizi belirlediğinizde görsel kaynağı mutlaka yanınıza alarak kuaför arayışınızda modelin birebir uygulanıp uygulanmayacağını danışmanız gerekir. En güzel gelin saçı modelleri arayışınızdan sonra kuaför yoğunlukları artacağından mutlaka rezervasyonunuzu önceden sağlamalısınız.

Klasik Severler İçin: Naif, Sempatik, Rahat

gelin saçı modelleri 2017

gelin saçı modelleri 2017

Sade ve kusursuz görünüm için en büyük kurtarıcı niteliğindeki gelin topuzları özellikle saçları şekil almayan gelin adayları tarafından tercih ediliyor. Düz ve az saça sahip olanlar için düzenli ve kusursuz görünen bir topuz güzel olacaktır. Bunun yanında tempolu bir düğün günü programı olanlar ve düğün akışında dans ve eğlenceyi yoğun yaşayacaklar için de topuzlar oldukça iyi alternatiflerdir. Zira o yoğun tempo ile yaz akşamlarının bunaltıcı sıcağında yok gibi hissedilecek saçlar, bozulma derdi olmayan şık bir topuz ve saçların rahatsız etmediği rahat bir ense ve omuzlar iyi hissettirecektir.

Hem Doğal Hem Kusursuz Gelin Saçı için Muhteşem Dalgalar

En güzel gelin saçı modelleri arasında en sevilenlerden biri de dalgalı saçlardır. Hele ki gür ve uzun saçlara sahip olanlar için ilk öneri doğal görünümlü dalgalı saçlar olmalıdır. Düğün gününde dalgalı saç kullanmak isteyenler için gelinlik modelinin özel detaylar içeren omuz ve yaka detayları içermemesi iyi olabilir. Özellikle askısız gelinlik modelleri ile uyum sağlayan dalgalı saçların en büyük tamamlayıcısı ise farklı özellikteki taçlar olacaktır.

dalgalı gelin saçı modelleri

dalgalı gelin saçı modelleri

Saç Aksesuarları ile Klasik Topuzlar Devleşiyor

2017 yılı da geçen sene gibi saç aksesuarları ile dolu modellerle karşımıza çıkıyor. Özellikle taçlarda, taş, pul ve çiçek detaylarına rastlamak mümkün. O yoğun tempoda saçlarının etkilenmemesi istemesine rağmen dalgalı saçlarıyla düğün gününü hatırlamak isteyenler için en iyi seçenek şüphesiz dalgalı topuzlar olacaktır. Dalgalı topuzlar sayesinde hem şık hem rahat bir görünümü birlikte yakalarken farklı aksesuarlarla saçın özelleştirilmesi de mümkün olabilir. Ayrıca dağınık topuz saç modelleri konusunu da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

topuz gelin saçı

topuz gelin saçı

Kır Düğünlerinin Vazgeçilmezi: Şirin Çiçekli Taçlar

Deniz kenarında ya da yemyeşil bir kır düğününde hayatının en güzel “evet” ini söylemek isteyenler için en iyi seçenek doğal yapılmış saçlar ve yine doğal kır çiçekleri olacaktır. Hem toplanmış saçlara hem de açık bırakılmış saçlara uygulanabilen taçlar doğal görünümlü çiçeklerden oluşabileceği gibi gerçek çiçekler kullanılan modelleriyle de karşımıza çıkıyor. 2017 yılında yine en çok rastlanan gelin saçları arasında doğal görünen çiçek detaylı saçlar yer alacaktır. Renkli çiçek taçları yanında sadeliği sürdürmek isteyenler yine hakkını beyazdan yana kullanıyor. Bu ilgi çeken taçlar gelin için takı niteliği de taşımış oluyor. Sadeliğini ön plana çıkarmak isteyen gelin adayları takı olarak doğal ve şirin tacı ve alyansı dışında takı kullanmayarak düğün gününü bembeyaz kutlamayı tercih ediyor.

gelin çiçekli taç

gelin çiçekli taç

En Özel Güne Yakışır: Görkemli, Cesur, Mükemmel…

2017 gelin saçı modelleri listesinde klasiklerden vazgeçmeyen ihtişamı seven gelin adayları için alternatif modeller de bu sene yine unutulmamışa benziyor. Şık ve görkemli saç aksesuarları ile tamamlanan klasik yapılmış saçlar çoğu gelin adayı için bu yıl da vazgeçilmezler arasında olacak.

gösterişli gelin saçı modelleri

gösterişli gelin saçı modelleri