Evde doğal bronzlaşma yöntemleri

[mashshare]

Bronz rengi bir tene sahip olmak günümüzde bir çok kişinin hayalidir. Özellikle yaz aylarında artmaya başlayan bronz ten merakı insanları arayışlara itmektedir. Özellikle güneşlenerek bronzlaşmak mümkün ama bunu kalıcı ve sağlıklı hale getirmek için çeşitli yöntemlere  başvurmak gerekiyor. Bu yazımızda bronzlaşmak için doğal yöntemler ve uygulanış şekillerinden bahsedeceğiz.

Doğal Yollardan Nasıl Bronzlaşabiliriz?

Bronzlaşmayı kolaylaştıran çeşitli  yöntemler mevcut. Üstelik bu yöntemler, evde kendi imkanlarınızla ve doğal olarak bronzlaşmayı sağlayan, denenmiş en etkili yöntemler. Kağıt kalemi elinize aldıysanız listemize başlıyoruz.

Kakao Yağı İle Bronzlaşmak

Bunlardan biri de kakao yağıdır. Kakao yağı ile güneşlenmek hem kalıcılığı arttırıyor hem de cildi nem ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca sağlıklı bronzlaşmak için kakao yağı önemli bir aracıdır. Böylece doğal yollardan nasıl bronzlaşılır sorusunun cevaplarından birinin kakao yağı olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Bronzlaşmak için doğal yöntemler arasında en güçlü materyallerden biridir kakao.

kakao yağı ile bronzlaşmak

kakao yağı ile bronzlaşmak

Havuç Yağı İle Bronzlaşmak

Havuç biliyorsunuz ki turuncu renktedir. Bundan dolayı kullanımında buna benzer bir renk elde etmenize yardımcı olacaktır. Havuç yağının cildinize katacağı renk tonu sizi oldukça mutlu edebilir. Havuç yağı Doğal bronzlaşma yöntemleri arasında en etkili renklendirici yöntemlerdendir. Havuç yağı kullanarak nasıl bronzlaşılır sorusunu da bir süre rafa kaldırabilirsiniz.

havuç yağı ile bronzlaşmak

havuç yağı ile bronzlaşmak

Ceviz Yağı İle Bronzlaşmak

Doğal bronzlaşma yöntemleri arasında ceviz yağı da önemli bir paya sahiptir. Tıpkı havuç yağı gibi güzel bir renk tonu elde etmenize yardımcı  olur.Ceviz yağı kullanarak nasıl bronzlaşılır? Güneşlenmeeden hemen önce cilde sürülürse hem renk katar hem de güzelce nemlendirir.

ceviz yağı ile bronzlaşmak

ceviz yağı ile bronzlaşmak

Susam Yağı İle Bronzlaşmak

Susam  yağı bronzlaşmak için doğal yöntemler arasında en faktörlü olanı. Evet içerisinde tam 40 faktör koruma barındırmaktadır.Susam yağı kullanarak nasıl bronzlaşılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

susam yağı ile bronzlaşmak

susam yağı ile bronzlaşmak

KALICI BRONZLUK İÇİN

Kalıcı bronzlukl için öncelikle güneşe birden çok defa maruz kalmanız gerekiyor.Üzun süreli yanıklar daha uzun süre cilt rengini bronz tutmaktadır. Bununla beraber yukarıda  adı geçen yağları tek başına veya kombinleyerek kullanmak da kalıcı bronzluk için yeterl i olacaktır. Yağ kombinasyonu ile nasıl bronzlaşılır ? 12 Gram Kakao , 12 Gram Zeytinyağı, 12 Gram Bergamot yağı ve 18 gram saf çikolatayı bir araya getirerek dövmeniz gerekiyor. Böylece doğal bronzlaşma yöntemleri arasında bir çok yöntemi geride bırakmış olacaksınız.

Ancak unutulmaması gereken bazı noktalar var ki onlardan biri de güneş altında fazla durmanın zararlı olduğudur. Ultraviyole ışıklar şüphesiz insan bedeni üzerinde yıpratıcı etkiye sahipler . Dolayısıyla belirli bir ölçüyü aşmamak gerekiyor ve güneşin bazı saat aralıklarında daha fazla yakıcı olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor. Uzmanlar en doğru güneşlenme saatinin öğleden sonra 16.00 olduğunu belirtiyorlar

kalıcı bronzluk için tavsiyeler

kalıcı bronzluk için tavsiyeler

Güneş etkisini yitirmeye başladığında daha sağlıklı bir yanma işlemi gerçekleşebiliyor. Doğal yöntemler dışında çok faktörlü kremler de güneşin zararlı ışınlarından koruma özelliğine sahip ama burada dikkat edilmesi gereken şey şu ki sahte kremler veya kalitesiz kremler kullanmak cildi korumayacağı gibi cilde zarar da verebilmektedir.Bu nedenle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için sadece uzmanların onayladığı yöntemleri kullanmak ve sağlık bakanlığı onaylı  kremler kullanmak gerekiyor. Broznlaşmak için doğal yöntemler araştırırken varolan güzel cilt yapımızı da bozmak istemeyiz. Nasıl bronzlaşılır sorusunun cevabını ararken oldukça dikkatli davranmak zorundayız. Peki insanlar neden bronz ten istemektedir. Bronz ten canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Altınvari duruşu ciltteki kusurlardı da örter ve kişinin kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar. Ancak bronz ten rengi cildin doğal yapısının bozulması manasına gelmektedir. Dolayısıyla bu bozulmayı mğmkğn olduğunca asgari düzeyde tutmak gerekiyor. Cild kendi sürekli yenilediği için yakılan cild toparlanıyor ve eski rengini kazanıyor. Yani bronzlaşarak aslında cildinize geçici bir cilve yapmış oluyorsunuz.