Göğüs dikleştirmenin bitkisel yolları – Denenmiş Kesin Doğal Yöntemler

[mashshare]

Göğüs dikleştirmek için ne yapılmalı? Rehber niteliğindeki göğüs dikleştirmenin doğal bitkisel yolları yazı dizisinde bahsettiğimiz önerileri uyguladığınız taktirde, kısa sürede görğüslerinizi sıkılaştırıp dikleştirebilirsiniz. Ancak öncelikle şu gerçeği kabul etmemiz gerekiyor. Yaş ilerledikçe göğüslerdeki şekli ve dikliği muhafaza eden bağ dokusu uzanır. Ayrıca göğüsler daha fazla göğüs dokusundan yağ almaya başlar ve bu onları seyrek ve hatta sönük görünümlü hale getirebilir. 

Ancak sarkık göğüsler kaderiniz değil. Bu rehber niteliğindeki yazı dizisini dikkatlice okuyup uyguladığınız zaman, göğüsleriniz sıkı ve dik olacak. Hem de doğal yöntemlerle.

Doğal yollarla göğüs dikleştirme ve sıkılaştırma yöntemlerine geçmeden önce, göğüsler neden sarkar? konusuna kısaca değinmek istiyorum. Çünkü göğüslerimiz kas değil. Yağ dokuları ve süt üreten bezlerden oluşurlar. Bunların hepsi, protein elastinin varlığına bağlı olarak doğal olarak elastik olan cilt ile kaplıdır. Genellikle bir kadın 40 yaşına ulaştığında göğüsleri yavaş yavaş sarkmaya başlamakla birlikte, bu süreç daha genç yaşlarda da gerçekleşebilir. Yaş dışında göğüs sarkmasına neden olan diğer faktörler ise, sigara içmek, emzirme, gebelik, menopoz, hızlı kilo kaybı veya kilo alımı, beslenme yetersizlikleri ve vücuda uygun olmayan bir sütyen giymek olarak sıralayabiliriz. 

Sigara, elastin proteinini yok eder ve cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Bu, cildin göğüs çevresinde ve gövdesinde gevşek olmasına ve dokuyu sıkıştırmak yerine gerilmesine neden olur. Gögüs dikleştirmenin doğal bitkisel yolları yöntemlerimizi inceleyip, hayatınıza entegre ederek istediğiniz, o hayalini kurduğunuz dik ve sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. 

Göğüs dikleştirmenin bitkisel yolları – Denenmiş Kesin Doğal Yöntemler

Bu yazı dizisinde, günlük rutinize dahil etmeye başlayabileceğiniz en iyi 8 tedaviyi paylaşmak istiyoruz. Kaçırmayın!

Her ne kadar göğüslerin üst tabakası yağ ve dokulardan oluşsa bile, iç kısımlarında göğüs kasları mevcuttur. Göğsünüzdeki kasları için egzersiz yapmak, onların güzel görünmelerini sağlamanın en doğal yollarından biridir.

Ancak bir çok kadın, hangi egzersiz hareketlerini yapacağını bilmeden, bilinçsizce hareketler yapmaya kalkışırlar ve sonuç hüsran olur. Bu amaçla tasarlanmış birçok farklı rutin olmasına rağmen, deneyebileceğiniz üç kolay hareketi paylaşacağız. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, bu hareketleri günlük yaşantınıza yemek yemek, uyumak gibi rutin bir hale getirmek, hiç aksatmadan uygulamak.

Göğüs Toparlamak İçin Doğal Maske Tarifi

Gögüs dikleştirmenin doğal bitkisel yolları arasında bir diğer uygulayabileceğiniz en doğal alternatif yöntemlerden bir diğeri de göğüs maskesi uygulamasıdır. Evinizde doğal olarak uygulayabileceğiniz ve alacağınız sonuçlar karşısında sizi mutlu edecek bir maske tarifi paylaşıyoruz. Kağıt kalemi elinize alın ve not almaya başlayın.

Göğüs sıkılaştırma ve dikleştirme maskesi doğal çözüm

Göğüs sıkılaştırma ve dikleştirme maskesi doğal çözüm

 

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu doğal göğüs sıkılaştırma tedavisi için uygulanması gereken maske, cildinizi besleyerek göğüslerin erken yaşlarda sarkmaya başlamasını önler. Ancak unutmamanız gereken şey, bu uygulama tek başına değil, bu yazı dizisinde anlattıklarımızın hepsini bir bütün olarak yaşam standartlarınızda rutin haline getirerek sonuç alacağınızı belirtmek isterim. Yani bu maskeyi uygularken, diğer taraftan düzenli egzersiz ve iyi beslenme için bir tamamlayıcı olarak tasarlandığını unutmamalıyız.

Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı sade yoğurt (Doğal ev yoğurdu daha iyi olur)
  • 1 çorba kaşığı dağal zeytinyağ
  • 1 adet yumurta

Uygulama şekli

Tüm malzemeleri bir kaseye ekleyin ve bir kaşıkla iyice karıştırın. Hafif bir masaj ile bu maskeyi göğüsün her yerine dairesel hareketlerle uygulayın. Soğuk suyla durulamadan önce 30 dakika bekletin. Maskeyi haftada 2 kez uygulamayı ihmal etmeyin.

Sıkı ve Dik Göğüsler İçin Kil Maskesi

Kil Maskesi

Kil Maskesi

Dik ve sıkı göğüsler için evde uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden bir diğeri ise, kil maskesi.

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı kil tozu (aktarlarda bulabilirsiniz)
  • 1/4 su bardağı su

Nasıl Uygulanır?

Su ve kil tozunu, yoğun kıvamlı bir macun oluşana kadar karıştırın. Bu maskeyi ince bir tabaka halinde göğüslerin üzerine yayın ve 30 dakika boyunca açık şekilde bırakın. Soğuk su ile durulayın ve bu tedaviyi haftada iki kere uygulamayı ihmal etmeyin.

Şınav Egzersizi

Şınav hareketi, göğsünüzün göğüs altındaki kaslarını güçlendirmenize yardımcı olur.Bu aktivite ile birlikte, sarkan göğüslerinizin sıkılaşmasına yardımcı olur ve çevresindeki dokularda bulunan aşırı yağ miktarını azaltır. Amacımız da, göğüslerdeki fazla yağlardan kurtulmak ve göğüs altı kaslarını güçlendirmek zaten.

Göğüs sıkılaştırmada şınav hareketi

Göğüs sıkılaştırmada şınav hareketi

 

El ağırlığı egzersizleri

El ağırlıklarıyla yapılan egzersizler vücudunuzun göğüs bölümünü güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda kolların etrafındaki sarkmaları da ciddi anlamda önler. Aşağıda, uygulamanız gereken el ağırlığı hareketlerini izleyin, ve uygulayın. İki elinize ağırlıkları alıp, şu hareketleri günlük rutininize ekleyerek düzenli olarak 10-15 dakika yapın. Gögüs dikleştirmenin doğal bitkisel yolları arasında en etkili hareketler bunlardır.

El ağırlığı egzersiz hareketleri

El ağırlığı egzersiz hareketleri

Göğüs sarkmasını önleyen hareketler

Göğüs sarkmasını önleyen hareketler

Sarkık göğüs egzersiz hareketleri

Sarkık göğüs egzersiz hareketleri

Göğüs Dikleştirme ve Sıkılaştırma İçin Buz Tedavisi Yöntemi

Buz tedavisi, cildiniz için ve göğüslerinizi sıkılaştırmanın harika bir yoludur. Dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. Öncelikle buzu doğrudan cildinizle temas ettirmeyin. Buzun cildinize doğrudan temas etmemesi için buzu bir bezle sardığınızdan emin olun.

Daha sonra, göğüslerinize hafif bir basınç uygulayarak, göğüslerinizdeki buzla hafifçe dairesel bir masaj uygulayın. En iyi sonucu elde etmek için bunu her gün rutininze ekleyin ve günlük beş dakikanızı bu iş için ayırın.

Kötü alışkanlıklardan kaçının

Hayat rutininizden aşağıda madde madde yazdığımız kötü alışkanlıkları çıkartmaya çalışın.

  • Sigara içmek
  • Aşırı alkol tüketimi
  • Gevşet, bol sütyen giymek
  • Yağ oranı fazla diyet uygulamak