Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın Doğal ve En Etkili Çözümü

[mashshare]

Gözaltı morluklarından kurtulmanın kesin ve doğal yöntemlerini araştırıyor ve kimyasal ürünlerden olabildiğince uzak durmak mı istiyorsunuz? Göz altlarında meydana gelen koyu renkli halkalar, kişinin sahip olabileceği en çirkin görüntüye sebep olan cilt problemlerinden biridir. Bu çirkin görüntüden kurtulmanın elbette ki doğal bir göz serumu çözümü var. Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu göz serumu ile, gözaltı morluklarından kesin olarak kurtulacaksınız.

Hazırlayacağımız göz serumu için gerekli malzemeler:

  • Aloe Vera Jeli (bir çok farklı markanın Aloe Vera jeli ürünü mevcut. Güvenilir markaların herhangi birisinden Aloe Vera Jeli alıyoruz.
  • Saf badem yağı

Aloe Vera jelini, cam bir kasenin içerisine, 1-2 çay kaşığı kadar koyuyoruz. Verdiğimiz bu ölçüler ile hazırladığımız göz serumu, yaklaşık 6-7 seans kullanımlık içindir. Ölçüleri kendinize göre, kullanacağınız seans sayısını göz önüne alarak belirleyebilirsiniz.

  • Saf Badem Yağı ( Aktarlarda bulabilirsiniz)

Göz altı morluklarından, koyu renkli halkalardan doğal yollar ile kurtulmak için hazırlayacağımız göz serumu için gerekli malzemelerden ikincisi, saf badem yağıdır. aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz badem yağından da cam kasemize ekliyoruz ve karıştırıyoruz.

İpucu:

Badem yağı ve aloe vera jeli, birbirine homojen olarak karışma konusunda tıpkı zeytinyağı ve su gibi ayrılmaya müsait yapıdadır. Bu yüzden her kullanımdan önce karışımı iyice karıştırdıktan sonra uygulamalısınız.

Eğer göz altı bölgesinde kırışıklıklar varsa , her iki içeriğin miktarlarını eşit tutabilir veya badem yağını daha fazla ekleyebilirsiniz. Cilt tipiniz kuru ise, yine badem yağı oranını daha fazla tutabilirsiniz. Hazırladığımız serumu, kuru ve serin bir ortamda saklayın. Güneş ışığına maruz kalmasını engelleyin. Özellikle yaz aylarında buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz.

Nasıl kullanılır?

Hazırladığınız göz serumunu, gözaltı bölgesine hafif vuruşlarla ve masaj yaparak uygulayın. Göz çevresi cilt dokusu hassas olduğu için, masaj hareketleri ile karışımı bölgeye iyice yedirin.

Ne Zaman Kullanılmalı?

• Akşam yatmadan önce her gün kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce yüzünüzde makyaj kalıntıları varsa önce temizleyin ve yüzünüzü bol su ile yıkayın ve karışımı tarif ettiğimiz gibi uygulayın.
• Aynı zamanda dışarı çıkmadığınız günlerde gün içinde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu Serumun Faydaları Nedir?

Bu serumu düzenli olarak kullandığınız zaman, gözlerinizin altında nasıl bir fayda sağlayacağına bir göz atalım:

  • Badem yağı göz altı derisini etkin bir şekilde temizleyen çok etkili bir maddedir. Badem yağı, göz altı bölgesinde meydana gelen ince çizgileri azaltmada çok etkilidir. Dışarıda yüksek ücretlerle satılmakta olan birçok göz kreminin ana maddesi olarak badem yağı kullanmaktadır. Bu kremlere yüksek ücretler ödemek yerine, evde kendinizin hazırladığı doğal göz bakım serumu kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Ciltteki kırışıklıkların oluşma zamanını geciktirir ve hali hazırda oluşan cilt kırışıklıklarını azaltır. Yani, sadece morlukları ve koyu halkaları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda cildi sıkılaştırır.
  • Badem yağı, içerik bakımından en az yağ barındıran yağ olduğu için, özellikle yağlı cilt tipine sahip kadınlar da gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Çok yağlı bir cildiniz varsa aloe vera içeriğini daha fazla tutabilirsiniz.
  • Aloe vera cildi rahatlatır ve yorucu bir günün ardından sizi rahatlatır.
  • Her ikisi de bu çirkin koyu halkaları ortadan kaldıran mükemmel bir karışımdır.
  • Bu mükemmel badem yağı ve Aloe Vera karışımını, aynı zamanda makyaj temizleyicisinin yerine de kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını kaldırır.
  • Bu karışım her ne kadar bir göz serumu olarak kullanılsa da, aynı zamanda vücudunuzun tamamına haftada bir kez uygulayarak genel vücut bakımınızı doğal yollarla yapabilirsiniz.

Deneyin ve sonuçlarını kendiniz görün.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere. Aşağıdaki yorum kısmına, görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın!