Kadınca şeyler, 2015 yılından beri kadınlara yönelik bilgi ansiklopedisidir. Türkiye’nin kadın sitesi Kadınca Şeyler’de editörlerimizden ve sizden gelen içerikleri yayımlıyoruz. Sizler de kendi kombinlerinizi, denediğiniz makyaj, bakım ve güzellik ürünlerinin incelemelerini, yaptığınız el işi örgü v.b çalışmalarınızı binlerce ziyaretçimiz ile paylaşmak isterseniz eğer, misafir yazarlık sayfasındaki kanallar vasıtası ile bize ulaşabilirsiniz.

Yazılarıyla Kadınca Şeyler’e renk katan birbirinden değerli yazar ekibimiz;

Berna Evren

Bayan kuaföründe güzellik uzmanı olarak çalıştıktan sonra, kendimi kişisel bakım ürünleri alanında geliştirdim. Şimdi bir kozmetik firmasında görev alıyorum. Moda, bakım, güzellik alanlarında deneyimlerimi Kadınca Şeyler’de paylaşmak üzere editörlük görevini üstlendim.

 

Ayşegül Bekmez

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi hemşirelik bölümünü bitirdikten sonra kendimi kadın ve çocuk sağlığı alanında geliştirdim. Kişisel olarak moda, giyim, bakım ve diyet alanlarıyla ilgileniyorum. Deneyimlerimi, tecrübelerimi Kadınca Şeyler’de paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 

Edanur Ünal

5 yıldır kadın, çocuk, aile konularında yazılar yazıyorum. Yazılarım Yeni Dünya Dergisi, Turuncu Dergisi, Kadın Haberleri, Rast Kadın gibi portal, dergi ve sitelerde yayınlanıyor. Yazılarımı ve inandıklarımı paylaşmak için Kadınca Şeyler’de editörlük görevini üstlendim.

 

 

Temel olarak konu bazında ele aldığımız başlıklar şu şekilde;

Kıyafet Kombinleri

Kıyafet kombinleri ile fark yaratacak giyim ve stil önerilerini paylaşıyoruz. Ayrıca elbise modellerini, etekleri, tesettür ve günlük giyimi nasıl bir ayakkabı, çanta, takı, aksesuar, makyaj ile kombin yapılabileceğine dair ipuçları paylaşıyoruz. Siz de kendi kombininizi, iletişim sayfasındaki kanallardan göndererek, binlerce Kadınca Şeyler takipçisiyle paylaşabilirsiniz.

Makyaj – Güzellik – Kişisel Bakım

Bu kategoride makyaj yapma teknikleri, yüz şekline, kıyafete, gidilecek ortama göre makyaj seçimi gibi konulara yer verdik. Ayrıca makyaj malzemesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler, çeşitli markaların denemelerini yaparak detaylı incelemelerini de yaptık. Bunların haricinde, yılın makyaj trendleri ile ilgili haberleri de sizlerle yine bu kategori altında paylaşacağız.

Çekilişler

Bu kategoride, zaman zaman ziyaretçilerimizin katılımlarıyla birlikte çekilişler düzenleyeceğiz. Makyaj malzemeleri, güzellik ürünleri, elbiseler, takı ve aksesuarlar gibi kadınlara yönelik ürünleri, çekiliş yolu ile ziyaretçilerimize hediye edeceğiz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, çekilişlerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kadın Modası

Kadın modasına bağlı olarak ayakkabı, elbise, çanta, tesettür giyim, günlük giyim gibi kadın giyim modasının alt başlıklarını ayrı ayrı ele aldığımız bu kategoride, yeni trendleri, belli başlı markaların yeni koleksiyonlarını kadın moda blogu Kadınca Şeyler’in bu kategorisi altında paylaşacağız. Ayrıca farklı ortamlarda, farklı amaçlar için özel olarak tercih edebileceğiniz yeni sezon ayakkabı, çanta, elbise, günlük giyim önerileri dahil olmak üzere bir çok moda adına önerilerimizi de bu kategori ve bağlı alt kategoriler altında bulabilirsiniz.

Alışveriş

Bu kadar kadın modası ve güzellik ürünlerine dair deneyimlerimizi, tecrübelerimiz paylaşıp alışveriş konusunda ziyaretçilerimizi eli boş göndermek olmaz tabii ki. Yaptığımız detaylı incelemelerimiz ve önerilerimiz neticesinde, fikirlerimize değer verip uygulamak isteyen ziyaretçilerimiz için Kadınca Şeyler Mağaza kısmını açacağız. Ancak bunun için biraz daha sabretmeniz gerekiyor. Bizi takipte kalın.