Hindistan cevizi yağı ile saç bakım maskesi

[mashshare]

Doğal yollarla evde hazırlayabileceğiniz en etkili saç bakım uygulamalarından biri de hindistan cevizi yağı maskesi ile kırıklar, dibi gelmiş boya görünümleri, yıpranmalar, dökülmeler, cansızlık gibi birçok saç sorunu bulunmaktadır. Bu tarz sorunlar yaşamamak adına saçlara bakım yapmak, saçı ve saç derisini tanımak oldukça önemlidir.

Saçlar bazen daha da güçlenmesi ve beslenmesi adına kendi yağı ile bunu yapmaktadır. Saç yağlandığı zaman kimyasal içerikli şampuanlar ile temizlemek saçın kendini beslemesine engel olmaktadır. Ancak her ürün içerisinde bir miktar kimyasal içerdiğinden dolayı, saçlarınıza en uygun bakım doğal ürünler ile yapılmış olan bakım türüdür. Saçlarınıza evde kendinizin de hazırlayabileceği doğal bakım maskeleri yapabilirsiniz. Saç bakımı için en kendi hazırlayacağınız saç bakım maskesi hem daha güvenilir hem de daha etkili olacaktır. Saç bakımında bir numara olan Hindistan cevizi yağı saçı hem beslemekte hem de canlandırmaktadır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI FAYDALARI

Hindistan cevizi yağı cilde, vücuda olduğu gibi saçta da oldukça etkili olan bir üründür. Bu yağ katı halde bulunmaktadır. Kullanım için katı hali tercih ediliyor ise rahatlıkla kullanılabilir. Ancak sıvı hal tercih edilmek isteniyorsa, mikrodalga fırında 1-2 dakika durdurmak ya da belli bir sıcaklığın altında 2-3 dakika tutmak yeterli olacak ve yağ katı halde sıvı hale geçecektir. Hindistan cevizi yağı saça kullanıldığında, saç için oldukça önemli olan nem dengesini korur ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saç kırıklarından ve sürekli kestirmekten şikâyet eden kişiler için saç kırıklarını azaltmakta oldukça etkili bir yağdır. Cansız solgun görünen saçlar için de birebir olan bu yağ saça hapsettiği nemi koruyarak saça parlaklık verir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE YAPILAN SAÇ MASKELERİ

Saç için en uygun yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağı, saçta oldukça düzenli kullanımda büyük etki bırakmaktadır. Saçınız için en etkili ve rahatlıkla evde saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Peki evde saç maskesi nasıl hazırlanır? Hindistan cevizi yağı ile evde hazırlanan saç maskeleri aşağıda verilmiştir.

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

hindistan cevizi yağı

hindistan cevizi yağı

Sadece katı haldeki 1 çorba kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı tüm saça masaj yaparak uygulanmalı ve normal saçlar için 30 dakika bekleterek yıkanmalıdır. Ancak saçlarınız çok kuru ise bu süreyi uzatabilir, sabaha kadar bir bone kullanarak bu saçınızda yağı durdurabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağının Mucizevi Karışımı

zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı saç maskesi

zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı saç maskesi

Zeytinyağı da saç bakımında oldukça etkili bir yağdır. Saça parlaklık vererek, doğal bir şekilde beslemektedir.

Bu maske için gerekli malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı

Uygulaması: 

Bu iki malzemeyi karıştırarak saç kökleri de dahil rahatlıkla masaj yaparak saça uygulayabilirsiniz. Normal saçlar için 15-20 dakikalık bir süre yetmekte ve kuru saçlar için ise 30 dakika yeterlidir.

Bal, zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı üçlüsü

Bal, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı maskesi muhteşem birleşimi ile saçlarınıza maksimum etki oluşturacak bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Doğal bir saç nemlendiricisi ve saçlarınıza parlaklık katmak için kimyasal içeren kozmetik ürünlerine gerek kalmadan, evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu mucizevi saç maskesi için gerekli malzemelerimiz;

 • 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı
 • 1 tatlı kaşığı kadar bal

Uygulaması:

Bu maske saça oldukça nem kazandırmakta ve parlaklığını artırmaktadır. Bu maske saçta en fazla 15-20 dakika durmalıdır.

Saçların beslenmesi adına birçok saç bakım ürünü çıkarılmaktadır. Saç bakım kategorisi için kozmetik piyasasında birbirinden farklı bir sürü ürün bulunmaktadır. Bu tarz ürünler alınmak istendiğinde, saç tipine göre alınmalı ve aynı zamanda alınan ürünün içeriğine bakılmalıdır. Ürün, eğer fazla kimyasal içeriyor ise saçlarınıza bakım yapmak yerine, daha kötü bir duruma getirebilir. Bu nedenle saç tipine uygun bilinmiş, kaliteli ürünler seçilmelidir.

  1. Kadınca Şeyler Yazar Profili
   Zahide 3 Aralık 2018

  Yorumunuzu Ekleyin