Kısa saç modelleri düz, dalgalı ve kıvırcık saç kesimleri

[mashshare]

Kendim de dahil bir çok kadın, zaman zaman saç değişimine ihtiyaç duyar. Kısa saç modelleri ile ilgili hazırladığım bu geniş rehber niteliğindeki yazı dizisinde, dalgalı, kıvırcık, düz saçlar için ayrı alt başlıklarda aynı zamanda yeni trend asimetrik kısa saç kesimleri ile ilgili detaylı bilgiler bulacaksınız.

Her kısa saç modeli her yüz tipine uygun değildir. Bu yüzden sizler için hazırladığımız bu rehberi incelemeden kuaförünüze gitmeyin. 

İşte size ilham verecek birbirinden mükemmel kısa saç modelleri

Kısa saçların şeklini korumak ve bakımını yapmak kolaydır. Saçlarınızı düzleştirmek, saç dağınıklığını düzeltmek için ayna karşısında uzun zaman geçirmeniz gerekmez. Bu da sevdiklerinizle daha çok vakit geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Eğer sizleri kısa saç konusunda ikna edebildiysem, şimdi bütün yüz şekilleri ev saç tiplerine göre kesimleri inceleyeceğimiz dev saç rehberine geçelim. İkna olmayanlar da, bu yazı dizisini okuduktan sonra fikirlerinin değişeceğini umuyorum. Kendinizi değiştirmek, yeni tarz yakalamak ve kendinizi şımartmak için kısa saç kesimlerini denemeden önce uygun yüz şekline ve saç tipine göre bir model seçmeniz gereklidir.

Yuvarlar yüzler için kısa saç modelleri

Pixie saç modelleri, yuvarlar yüz hatlarına sahip bayanlar için en başarılı örnektir. Çünkü yuvarla yüzlü bayanlarda pixie saç stili yüzün yuvarlaklığını azaltarak, biraz da daha uzun göstererek mükemmel bir görünüme kavuşturur.

İpucu: Yüzünüz yuvarlak ise, saçlarınız kulaklarınızı mutlaka kapatmalıdır. Kulaklara dığru düz bir şekilde inen yan saçlar, yüzün yuvarlaklığını azaltarak istenilen görüntüye ulaşmasnızı sağlar.

Retro tarzından hoşlanan yuvarlak yüzlü bayanlar da, retro stilini kısa saç ile birleştirerek büyüleyici bir görünüme sahip olabilirler.

En etkileyici ve çarpıcı yuvarlar yüzü kadınlar için derlediğimiz pixie ve diğer kısa saç stillerini aşağıdaki galeride inceleyebilirsiniz.

pixie kısa saç modelleri

pixie kısa saç modelleri

Bir saç kesiminde doku ve hareket, farklı şekillerde saç stili uygulama işlemini daha eğlenceli bir hale getirir. Bu yüzden yeterli oranda saçlarınıza doku hareket kazandırmanız, yeni teknikleri keşfetmenize de olanak sağlar.

pixie sarı ve siyah renk saç

pixie sarı ve siyah renk saç

Kısa pixie kesikleri, yaratıcı bir saç tasarımı ile çok etkileyici bir hale gelir. Önemli olan nokta, kesiminizdeki uzunluk ayarlamalarını ve dokuları kademeli olarak 2-3 farklı renk tonlarında geçiş sağlayarak dikkat çekici bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Yüzdeki yuvarlaklığı azaltmak için, saça yukarıdan aşağıya doğru gün ışığı rengi gibi tonlarda eklemeler yapabilirsiniz.

asimetrik pixie kısa saç

asimetrik pixie kısa saç

mükemmel pixie stili

mükemmel pixie stili

Kalın telli saçlar için gerçekten çok şaşırtıcı derecede görünüme sahip kahverengiden kırmızıya doğru renk geçişi ile tamamlanan bir saç tasarımı.

renkli pixie

Bu asimetrik ve vahşi çizgilerle ön plana çıkan saç tasarımını, kenarları daha kısa tutup, ön kısımlara dalga vererek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer doğal olarak dalgalı bir saç yapısına sahipseniz, düşünebilirsiniz.

siyah saçlara pixie saç

siyah saçlara pixie saç

Yumuşak renk geçişleri ile cesur bir ifade yansıtan bu modellerde, özellikle renkli gözlüler için gözleri ön plana çıkartacak saç rengi tonları ve kesimleri tercih edebilirler. Yüzü gizlemek için uzun katlar olmadığı için kemik yapısını ve yüzünüzün özelliklerini ön plana çıkartacak bu modeller yüz yapınıza uygun olduğu zaman oldukça güzel modellerdir.

kısa saç modelleri 2017

kısa örgülü saç modelleri 2017

Dikenli pixie kesim tarzında ise, şaşırtıcı derecede güzel görünüm elde edilebilir. Saçların cesurluğunu ön plana çıkartan dikenli pixie kesimlerde, saç kenarlarını kısa tutarak, ombre tarzı yumuşak renk geçişleri ile kontrast sağlanabilirse eğer örnek resimlerdeki gibi saçlara sahip olabilirsiniz.  Yuvarlak yüzler uzun tabakalarla kolaylıkla yumuşatılabilir.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

kumral kıvırcık kısa saç modelleri

kumral kıvırcık kısa saç modelleri

kızıl renk kıvırcık kısa saç

kızıl renk kıvırcık kısa saç

kıvırcık kısa saç modelleri

kıvırcık kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri aslında çok cazip bir saç stilidir. Bunun nedeni, kısa saç akımının 1900’lü yıllardın başında Amerikalı bir kadının saçlarını kısaltarak o dönemin genelinden farklı bir tarz yakalaması ile başlar. Daha sonra kadınlar arasında oldukça popülerleşmeye başlayan kısa saç stili akımı, kıvırcık, düz ve dalgalı saçlara sahip bütün kadınlar arasında yayngınlaşır. 21. yüzyılın başlarından itibaren ise, kadın modası kısa saç akımı ile çalkalanır. İnce telli, kalın telli, yüz kemikleri belirgin yapıda olanlar ya da yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için bir takım kusurları örten kısa saç kesimleri hakkında bütün detayları ele aldığımız yazı dizisine, aşağıdaki yorum alanına eksik oluğunu düşündüğünüz konuları yazarak katkıda bulunabilirsiniz.