Koltuk altı kararması için 5 kesin çözüm

[mashshare]

İnsanlık tarihi boyunca güzellik her dönemin vazgeçilmez unsurudur. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vücudumuzun örtüsü cildimizde, istenmeyen görüntülerle daha sık karşılaşabiliriz. Özellikle kadınların derinden etkilendiği bu süreçte, vücudun belli bölgelerindeki kötü görüntüler; fizyolojik ve psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Koltuk altı kararması gibi sorunları gidermek için türlü türlü yöntemler denenmektedir. İçinde bulunduğumuz bu dönemde, insan vücudu dönüşüm yaşamaktadır. Güzellik, cilt temizliği ve bakımı için yanlış uygulamalar bu dönüşümün bir parçası olmuştur.

Koltuk altı kararmasına doğal yollarla evde uygulayabileceğiniz denenmiş ve etkisi görülmüş 5 farklı yöntem anlatıyoruz.

Genelde kadınlarımızın sıkça şikâyetçi olduğu konulardan biri, koltuk altı kararmasıdır. Bu sorun ise; sıklıkla terleme, tüylerin jilet ile alınması ve kalitesiz epilasyon ürünlerinin kullanılmasından genellikle kaynaklanmaktadır. Koltuk altı kararmasına neden olan diğer faktörler ise; hormonal bozukluklar, bazı ilaç türleri ve koltukaltı lenf bezi kanseri gibi sebeplerden dolayı meydana gelebilir. Koltuk altı kararması için çözüm alanları gelişmektedir. Koltuk altı kararması nasıl önlenir, sorusuna farklı cevap önerileri ise insan cildine daha fazla zarar vermektedir.

Koltuk Altı Kararması İçin 5 farklı Etkili Çözüm

Artık bilgi erişiminin kolaylaştığı bu yeni düzende, koltuk altı kararması için çözüm önerilerine rahatlıkla erişebiliriz. Koltuk altı kararması nasıl önlenir? İşte cevabı, beş farklı geleneksel yöntem ile tedavi mümkündür.

Koltuk altı kararması gibi sorunlar evinizdeki malzemeler ile giderilebilmektedir. Doğal yöntemlerin insan vücuduna zararı daha azdır. Kimyasal ürünlerin zararlı etkilerine maruz kaldığımızda, birçok hastalık ile karşı karşıya gelebiliyoruz. Evde düzenli yapılacak tedavi yöntemleri ile koltuk altı kararmasına son verebilirsiniz.

Süt İle Tedavi Yöntemi

koltuk altı kararması için süt un ve lor karışımı

koltuk altı kararması için süt un ve lor karışımı

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 çay kaşığı lor
  • 1 yemek kaşığı un

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın, bir hamur elde edin, koltuk altınıza sürün, 15 dakika bekletin. Soğuk su ile temizleyin. Bu karışım koltuk altı ölü hücrelerini arındıracaktır. Düzenli tedavi ile kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

Şeker İle Tedavi Yöntemi

zeytinyağı ve şeker karışımı ile koltuk altı kararmasını önleyin

zeytinyağı ve şeker karışımı ile koltuk altı kararmasını önleyin

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı şeker

Hazırlanışı: 

Tüm malzemeleri karıştırın. Koltuk altınızı bu karışım ile düzenli aralıklarla ovun. Etkili bir sonuç için duştan sonra yapılması faydalıdır.

Karbonat İle Tedavi Yöntemi

karbonat ile koltuk altı kararması

karbonat ile koltuk altı kararması

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı su

Yapılışı:

Malzemeleri karıştırın ve koltuk altınıza sürün. 15 dakika bekletin. Düzenli aralıklarla yapılan bu uygulama kısa sürede etkisini gösterecektir. Kesin sonuç için her gün bu yöntemi uygulayın.

Dilimlenmiş Patates İle Tedavi Yöntemi

İnce dilimlenmiş bir patates ile koltuk altınızı her gün 15 dakika boyunca ovun. Bu yöntem her gün uygulandığında etkili olacaktır.

Suna Dumankaya Kürü İle Tedavi Yöntemi

limon ile koltuk altı kararması tedavisi

limon ile koltuk altı kararması tedavisi

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı sirke
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Yapılışı:

Yukarıda belirtilen tüm malzemeleri karıştırın. Tüylerden temizlenmiş koltuk altı bölgenize sürün. 20 dakika boyunca bekletin. Koltuk altınızı ılık su ile temizleyin. Kuruduktan sonra ortadan bölünmüş limonu koltuk altınıza sürün. En sonunda da bebek pudrası sürün. Kalıcı çözüm için haftada 2 kez bu tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Farkı kısa sürede göreceksinizdir.

Koltuk altı kararması için çözüm önerilerinin düzenli aralıklarla uygulanması, probleminizi gidermede kalıcı ve etkili olacaktır. Koltuk altı kararması nasıl önlenir, gibi merakın geleneksel yöntemler ile giderilmesinde saklıdır. Cildimizde deformasyona yol açabilmek kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır. Koltuk altı kararması gibi problemler güzelliğinizi gölgelememelidir.