Ombre saç modelleri

Yeni trend ombre saç modelleri hakkında en detaylı yazı dizisi ile karşınızdayız. Bu rehber niteliğindeki yazı dizisinde, ombre saç modelleri ile ilgili en çok merak edilen sorulara cevap bulacaksınız.

Ombre saç modeli ne demek

Ombre saç, saç uçlarının daha açık ya da daha koyu renk tonlarında boyanarak, saçın uçlara doğru daha ışıltılı bir şekilde renk geçişi sağlanması olarak tanımlayabiliriz. Aslında bakacak olursanız, Türk bayan kuaförlerinde yapılan krepe balyaj işleminin hemen hemen benzer bir örneği diyebiliriz. 2014 yılında dünya genelinde ünlü yıldızlar tarafından kullanılarak dünyaya yayılan trend ombre balyaj saç boyama tekniği hakkında bütün detaylara bu yazı dizisinde yer vereceğiz.

Ombre kadınlar arasında henüz çok yaygınlaşmaya başlamadan önce, renk geçişleri daha keskin oluyordu. Bu da yapılan işlemi doğallıktan uzaklaştırıyordu haliyle. Ancak kadınların ombre saç modellerine ilgisinin artmasıyla birlikte, daha doğal bir renk geçişi ve naturel bir görünüm sağlamak için bir çok yöntem keşfedildi. Artık günümüzde oldukça naturel renk geçişi ve parlaklık verilerek ombre saç uygulaması yapılabiliyor.

ombre saç modelleri 2017

ombre saç modelleri 2017

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi, saç uçlarına yapılan ışıklandırma ve renk geçişleri uygulamasına ombre saç boyama deniliyor.

Yani krepe balyaj uygulamasına benzerlik gösterse de, yurt dışındaki ombre anlayışı ile ülkemizdeki anlayış farklı tabii ki. Bunun en önemli sebebi de, bayan kuaförlerinin tutum ve davranışlarından kaynaklanıyor. 

Ombre Saç Boyamasında Doğal Görünüm, Naturel Renk Geçişleri

Doğru ombre saç tarzını yansıtan, yani saç diplerine çok ince balyajlar atılarak, saç uçlarına doğru renk geçişinin keskin hatlar oluşturmasının önüne geçilmesi ile yapılan boyama işlemi en naturel sonucu verecektir. Böylece daha naturel bir ombre saç rengine sahip olmuş oluyorsunuz.

Saç uçlarına doğru renk tonları açılırken, doğal renk geçişi isteyen kadınların bu ince detaya dikkat etmeleri gerekiyor.

Özellikle evde kendi imkanları ile ombre saç boyama tekniğini uygulayacak hanımlar için bu ayrıntıya dikkat çekmek istedim.

Siyah saça ombre saç modelleri

Siyah ve ince telli saçlar için ombre uygulaması oldukça çarpıcı ve dikkat çekici sonuçlar veriyor. Ombre saç modelleri siyah saçlı bayanlar için vereceğimiz tavsiyelere uymasını tavsiye ediyoruz. Özellikle uzun ve siyah saçlı bayanlarda ombre uygulaması +1 puan avantaj sağlar. Çünkü bu tekniğin kalitesini arttıran şey, saçın uzunluğudur. Siyah saça ombre olur mu? sorusunu yönelten bir çok takipçimiz oldu. Biz de siyah saça en uygun renk tonlarını fotoğraflarla destekleyerek geniş bir rehber hazırladık. Bakır tonları özellikle en çok tercih edilen renklerden. Ancak bu kadarla sınırlı değil. Sizler için derlediğimiz çeşit çeşit siyah saça ombre olur mu? sorusuna karşılık en şık renk tonlarını bir araya getirdik.

  Kepekten Kalıcı Olarak Kurtulmanın Doğal Saç Bakım Yöntemleri

Siyah saçın sınırsız olanakları ve avantajları

1-) Karamel Tonları ile Koyu Parlaklık

Siyah saçlı bayanlar için kesinlikle tavsiye ettiğim, önerdiğim ombre saç rengi karamel tonları ile saç uçlarına doğru daha koyu tonlarda parlaklık. Sağlıklı ve parlak görünen, gölgeleme efekti ile doğal saç renginizi aydınlatmak istiyorsanız bu saç rengi mükemmel bir tercih. Karamel ombre saç modelleri uygulama sonrası aşağıdaki fotoğrafta yer alan örneklerde olduğu gibi bir görünüm sunacaktır.

karamel rengi ombre saç modeli

karamel rengi ombre saç modeli

2-) Siyah saç ile bakır tonlarının mükemmel uyumu

Siyah saçlar için bir diğer ombre uygulaması için tavsiye ettiğim renk bakır tonları. Bakır tonları siyah ve koyu kahverengi gibi doğal saç rengi koyu tonlarda olan kadınlar için harika bir seçimdir. Başarılı bir uygulama sonrasında, siyah saça bakır renk ombre uygulaması sonrası elde edeceğiniz görüntü, aşağıdaki fotoğraflardaki gibi olacaktır.

Bakır renk ombre uygulaması örneği

Bakır renk ombre uygulaması örneği

3-) Siyah-Kahverengi Uyumu ile Ombre Uygulaması

Doğal bir görünüm tercih eden siyah saçlı bayanlar için, göze batmayan, sırıtmayan, naif, sade ve çok şık bir siyah-kahverengi uyumu tam size göre. Yumuşak bir renk geçişi için yazımızın başlarında verdiğimiz tavsiyelerimize uyarak, kahverengi ombre saç modellerinde doğallığı yakalayabilirsiniz.

Siyah saç için kahverengi ombre balyaj uygulaması

Siyah saç için kahverengi ombre balyaj uygulaması

4-) Yeni Trend Siyah – Gri uyumu

Gri saç rengi 2017 ile birlikte iyice yaygınlaşacak trend haline geldi. Siyah saçlı kadınlar için, gösterişli, enerjik bir havaya sahip gri ombre saç boyaması ile tarzınızı yansıtın.

Önemli İpucu: Gri renk ombre uygulaması yapacak bayanlar için, normal saç renginizden gri tonlara yumuşak ve başarılı bir geçiş efekti için mavimsi renk tonlarından faydalanabilirsiniz.

Gri ombre saç modelleri 2017

Gri ombre saç modelleri 2017

5-) Fuşya Rengi Ombre

Siyah saçlı bir bayanın fuşya rengine olan bir bağlılığı varsa, bunu yansıtmanın en iyi yolu fuşya rengini ombre uygulamasına yansıtmaktır. Soğuk tonlu bir cildiniz varsa, muhtemelen kırmızı ve morlarla en iyi görünümü elde edersiniz. Ancak sırak bir cildiniz varsa, gerçek kırmızı veya turuncuya yakın kırmızı tonları tam size göre.

Fuşya rengi ombre

Fuşya rengi ombre

6-) Kumlu karamel gölgesi – Yeni Trend 2018

Kuaförünüzden ısrarla isteyiniz! Kumlu karamel gölgesi uygulaması en çok beğendiğim çalışmalardan bir diğeri. Koyu renk ve açık tenli bayanlar için önerdiğimiz kumlu karamel gölgesi eşliğinde koyu parlaklık görünümü veren bu uygulama tam size göre. Açık tenli ve siyah saçlı bayanlara en çok yakıştırdığım ve her zaman favorilerimde olan bu ombre çalışması aklınızın bir köşesinde her zaman olsun.

kumral saç ombre modeli

kumral saç ombre modeli

7-) Kahverengi – Kızıl Karışımı Ombre

Siyah saçlara açık kahverengi ve kızıl rengin muhteşem uyumunu göstermek istiyorum. Bu çok şirin ve tatlı tarz,  siyah ve koyu kahverengi saçlarda oldukça şirin ve tatlı bir görünüm sunan açık kahve ve kızıl rengin uyumu. Ayrıca bu ombre uygulamasını yaptıracak hanımlara bir de giyim konusunda tavsiyede bulunmak istiyorum. Üstte parlak veya açık renkli kıyafet tercih etmek, koyu renkli bir ombreyi çok daha iyi göstermeye yardımcı olur.

Açık kahve kırmızı ombre saç modeli

Açık kahve kırmızı ombre saç modeli

8) Siyah – Mavi Ombre Modelleri

Tamamen benzersiz bir uyumun kilit 2 rengi siyah ve mavi. Asi bir görünüm, cesaret verici ve enerjik saçların başta gelen renk uyumu siyah ve mavi ombre balyajı, tarzınızı yansıtmanın en iyi yolu.

  Dağınık Topuz Saç Modelleri

Derin bir gece yarısı mavisi ve parlak siyah saçlar en iyi uyumu sağlamak için tercih edilebilir. 

mavi renk ombre balyaj modeli

mavi renk ombre balyaj modeli

9-) Kıvırcık Ombre Saç Modelleri

kıvırcık ombre saç modelleri

kıvırcık ombre saç modelleri

10-) Ombre düz saç modelleri

Ombre düz saç modelleri

Ombre düz saç modelleri

11-) Sarı – Kırmızı renk ombre saç uygulaması

Sarı renk ve kırmızı – kızıl tonlarda ombre uygulamasına örnek olabilecek başarılı çalışmalardan bir kaç tanesi.

sarı kırmızı kızıl ombre saç uygulaması modelleri 2017

sarı kırmızı kızıl ombre saç uygulaması modelleri 2017

Kızıl Sarı ve Kırmızı tonlarda ombre saç

Kızıl Sarı ve Kırmızı tonlarda ombre saç

Esmerlerde ombre saç modelleri

Esmer bayanlar için derlediğimiz birbirinden şık ombre uygulamaları.

Esmerlerde ombre saç modelleri

Esmerlerde ombre saç modelleri

 

Kısa Saç Ombre Modelleri

Ombre modelleri kısa saçlı bayanlar için bir çok farklı alternatif sunuyor. Kuaförünüze gitmeden önce sizler için tavsiye ettiğimiz kısa saç ombre modelleri örnek uygulamalarını inceleyiniz.

Kısa saç ombre modelleri

Kısa saç ombre modelleri

Ombre saç modelleri kısa saç

Ombre saç modelleri kısa saç

kısa saçlı bayanlar için ombre modelleri

kısa saçlı bayanlar için ombre modelleri

 

Sert Renk Geçişli Ombre Modelleri

Yumuşak renk geçişleri kadar, keskin sert renk geçişli ombre uygulamaları da 2018 saç modasının trendleri arasında. saçın dipten başlayıp ortalarına kadar doğal renginde bırakıp, kalan yarısına keskin renk geçişi ile uygulanan modeldir. Güzel tarafı ise, saç diplerine boya uygulanmamasıdır. Tercihe göre birden fazla renk de kullanılabilen sert renk geçişli ombre modelleri, yumuşak ve doğal görünüme sahip uygulamalara göre daha az tercih edilmektedir.

Ters Ombre Saç Modelleri

Ters ombe saç modelinde, saçın uçlarına doğru koyulaştığı tekniktir. Klasik ombrelerde, saç diplerinden uçlara doğru daha açık renk tonlarında geçiş yapılırken, ters ombre saç modelinde durum tam tersidir. SDoğal sarışın ya da kumral saça sahip kadınlar için önerdiğimiz ters ombre saç modelinde, uzun saçlarda 3 renk kullanılması daha güzel sonuçlar vermektedir.

Örgü Ombre Saç modelleri

orgu-ombre-sac

Örgü ombre modelleri

yan-orgu-ombre-sac-modelleri

yan örgülü ombre saç modeli

At Kuyruğu Ombre Modelleri

At kuyruğu saç modeli, popülerliğini hiç kaybetmeyen saç toplama sitili olarak karşımıza çıkıyor. Ombre uygulaması yapılan saçlarda da at kuyruğu modeli çok güzel uyum sağlamaktadır. at kuyruğuna verilen hafif yumuşak geçişli bir ombre uygulaması, at kuyruğunuzun çok daha gösterişli olmasını sağlayacaktır. Peki siz at kuyruğunu normal mi yoksa ombreli mi olmasını istersiniz? Yorumlarınızı konu altından belirtebilirsiniz.

Ombre saç modelleri fiyatı

Ombre ve Balyaj Fiyatları 2017

Kuaföre ve bulunulan ile, hatta semtten semte farklılık göstermekle birlikte, sizlerden gelen geri bildirimleri göz önüne alarak oluşturduğumuz ombre saç fiyatları listesinin güncel fiyatları şu şekilde;

 

Ombre Saç Fiyatları Ankara

Ankara ili için ombre saç modelleri fiyatı, kuaförün kalitesine göre 100 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Sizlerden gelen belli başlı kuaförlerin fiyat listesi ise şu şekilde;

Ankara kuaförleri ombre saç fiyat listesi

Krepe Balyaj Fiyatı : 80 TL – 350 TL
Papatya Balyaj Fiyatı :100 TL – 300 TL
Flamingo Balyaj Fiyatı : 130 TL – 350 TL
Bölgesel Balyaj Fiyat : 50 TL – 150 TL
Kısmi Balyaj Fiyatı : 45 TL – 130 TL

Ombre Saç Fiyatları İstanbul

İstanbul’da yaşayan bayanlar için, ombre saç modelleri fiyatlarını, yine sizden gelen geri bildirimler üzerinden derlediğimiz fiyat listesi şu şekilde;

İstanbul kuaförleri ombre saç fiyat listesi

Müşteri memnuniyeti ön planda olan, çalışanların yaklaşımları olumlu olan ve istenilen renk tonu ve geçişleri başarıyla uygulayabilen belli başlı İstanbul kuaförlerinin ombre saç fiyatları;

İstanbul Ombre Fiyatı : 200-500 TL
İzmir Ombre Fiyatı : 125- 400 TL
Adana İçin Ombre Fiyatı : 125 – 300 TL
Antalya Ombre Fiyatı :175 -500 TL

Ayrıca diğer şehirler için semt semt fiyat listesini almak için Saç kategorimizde yer alan konulara göz atabilirsiniz.

Evde ombre uygulaması

Evde kendi imkanları ile ombre saç boyama tekniğini uygulamak isteyen bayanlar için evde ombre uygulama rehberimizi okumaya devam ediniz.