Pazartesiden Cumaya ofis şıklığı için kombinler

[mashshare]

Günümüzde giyim trendleri değişmeye devam ederken ofis şıklığı için de güncel seçenekler sunulmaya devam ediyor. Klasik severlere, farklılık arayanlara ve şık parçaları sade aksesuarlarla kombinleyenlere farklı alternatifler gündeme gelirken kadınlar için seçeneklerin artması alışveriş oranlarını arttırıyor.

Kombin yapmadan önce satın alınan parçaların uyumu oldukça önemlidir. Alışverişe çıkıldığında kombin yapılacak parçalarla eşleştirme sağlanması ve renk uyumlarına dikkat edilmelidir. Özellikle çanta ve takılar ile kombinlerin desteklenmesi şık görünümü arttıracaktır.

İş görüşmesine giderken ne giyilir? başlıklı yazımızı özellikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ofis kombinleri oluşturulurken klasik seçenekler spor ayrıntılarla birleştirilebilir. Genel olarak ofis şıklığı kategorisinde çok spor alternatif kullanmamak faydalı olacaktır.

Pazartesi Günü Şık Takım Elbise ile Toplantı Zamanı

kadın takım elbise iş kıyafetleri kombinleri

kadın takım elbise iş kıyafetleri kombinleri

Haftaya şık bir takım elbise ile başlamak iyi bir seçenek olabilir. Pazartesi genellikle haftalık toplantı programları için en yoğun gün olacağından ve toplantı günlerinde özellikle net çizgide şık kombinler kullanmak yerinde bir seçim olur. 2017 yılının en çok kullanılan renklerinden bordo siyah ve beyaz kadar klasik duruş ve net bir duruşun vazgeçilmez alternatiflerindendir. Takım elbiseler farklı parçaları birleştirme ihtiyacına gerek duyulmadığından kombin yapma zorluğu bulunmaz. Sade ve tek renk bir bluz, naif görünümlü bir çift stiletto ve klasik küçük bir çanta ile harika görünüm yaratabilirsiniz.

Vazgeçemeyenler için Siyah ve Beyaz Uyumu

kadın siyah beyaz takım elbise modelleri

kadın siyah beyaz takım elbise modelleri

Çoğu kadın için siyah ve beyaz hem ayrı ayrı hem de bir arada vazgeçilmez renklerdendir. Dolabında beyaz gömleği ya da siyah bir klasik pantolonu olmayan kadın sayısı oldukça azdır. Çünkü hem özel günlerde, hem ofislerde hem de günlük hayatta bu parçalar kurtarıcı niteliğindedir. Siyah ve beyazı birlikte kullandığınız zaman üçüncü bir renge ihtiyacınız yoktur. Ofis şıklığı yaratmak için bu iki renge odaklanacak bir kombin yaratabilir renk katmak için sadece bordo bir ruj tercih edebilirsiniz. Siyah ve beyaz için en uyumlu renk alternatifi kırmızı ya da bordo olacaktır. Ayakkabı, çanta ya da makyajınızda bu renklere yer verebilirsiniz. Kombininizde bu uyumu yakalayabilmek için tek yerde canlı renk kullanmanız şıklığınızı tamamlamış ve göz yormamış olacaktır.

Klasik Sevenler için Hem Rahat Hem Şık Elbiseler

Elbise ve etekler kadınların dolabında ayırıcı en özel parçalardır. Elbiseler kısa, uzun, farklı renk ve stillerde farklı kombinleme imkânı sunar. Ofis için elbise seçimi yaparken dikkat edilecek ilk husus şirket kurallarına uygun elbise seçmek olmalıdır. Günlük hayatta kullanılan ya da gece tercih edilebilecek elbiseler ofis için uygun bir görünüme bürünmeye engel olacaktır. Sade renklerin kullanıldığı elbiselerinizi ceketlerle kombinlemeniz şık ve gösterişli bir kombine imza atmanızı sağlar.

Tek Parça Spor Şık Elbiseler ile Rahatlığı Yakalayın

tek parça elbiseler

tek parça elbiseler

Ofis elbise kombinleri için sade görünüm sağlanmak isteniyorsa klasik sade ayakkabılarla kalabalık olmayan sakin bir kombin yapılabilir. Daha farklı parçalar kullanılarak ise kombin değiştirmek mümkündür. Şık ve sade görünen saçlar, elbise ile uyumlu ayakkabı ve çanta ile oldukça elegan bir hava yaratılabilir. Elbise dışında klasik kesim gömlekler ve uyumlu etekler kullanılarak ta ofis şıklığınıza farklılık katabilirsiniz.

Haftanın Son İş Gününe Spor Dokunuşlar

Tüm haftanın yorgunluğu üzerine haftanın son iş gününde hem spor hem şık bir görünüm tam size göre olabilir. Rahat kesim klasik görünen pantolonlar sade bluz ve blazer bir ceket ile harika etki yaratacaktır. Özellikle elde tutabileceğiniz minik bir çanta ya da küçük omuz askılı çantalar bu kombinler için en uygun aksesuarlardır. Ofise uygun görünüm için spor şık kombininizde spor tarz kıyafetlerinizin ölçüsünü kaçırmamanız gerekir. Klasik kesim rahat bir takım elbiseyi düz beyaz bir spor ayakkabıyla kombinlemek bu konuda kurtarıcı olacaktır.