Selülitlerden kurtulmanın kolay yolları

[mashshare]

Selülit kadınların güzelliğini ve sağlığını tehdit eden büyük bir sorundur. Selülitlerden kurtulmanın yolları arasında estetik operasyonlara başvurmadan önce rutin hayatınızda ufak dokunuşlar yaparak güzel sonuçlar alabilirsiniz. Genelde kilo problemi olan insanlarda olduğuna inanılır fakat bu son derece sığ bir düşüncedir. Zayıf kişilerde hatta ünlü mankenlerde bile bulunur örnek Claduia Schiffer.

Yanlış beslenme cilt altında biriken toksinler selülit oluşumunun başlıca sebepleridir. Elbette doğru beslenme ve sporun yanı sıra, liposuction, lipoliz ve benzeri yöntemlerde bu istenmeyen görüntüden kurtulmak için önemli ve bilinen metotlardır.

Düşünülenin aksine cilt altında biriken yağların sadece diyet ve sporla eritilmesi pek olası değildir.

Peki o halde ne yapmalıyız:

Öncelikle yaz aylarında olduğumuz şu günlerde günde en az 2 litre su içmekle vücudumuza bir iyilik yaparak başlamalıyız işe. Daha sonra bitkisel detokslarla uygulamayı bir tık daha ilerletmeliyiz. Meyve ve sebze kullanımının hayati önem taşıdığını aklımızdan çıkarmamalıyız. Hamburger, kızartma türü yiyeceklerden, gazlı içeceklerden fersah fersah uzak kalmamız gerekir. Elbette alkol ve sigara kullanımını hiç olmazsa minimum düzeye çekmeliyiz.

Duş sonrası mümkünse problemli bölgeye masaj yapmalı olabildiğince soğuk suda kalmalıyız. Bir diğer önemli husus kıyafetlerimizin özellikle iç çamaşırlarımızın pamuklu olması gerektiğidir.

Mümkün oldukça C vitamini içeren yiyeceklerden oluşan bir menü hazırlamalı ve bunu masamızdan hiç eksik etmemeliyiz. Keten tohumu ve mümkünse ev yapımı yoğurt, ev yapımı turşu tüketmeli, semiz otu ve maydanozu her öğün yemeli, çiğ yiyemiyorsak eğer, yiyeceklerimizin içine katmalıyız. Lifli yiyecekler evimizden asla eksik olmamalıdır.

Et yemek durumundaysak vücuttaki alkali dengesini korumak için yanında mutlaka yeşil sebze veya salata tüketilmelidir. Unutulmamalıdır ki selülit oluşumunda vücudun asit ve alkali dengesini sağlamak bize kolaylık sağlayacaktır.

Kırmızı acı biber yemenin vücudu ısıttığı ve kan dolaşımını artırdığı klinik deneylerle ispatlanmıştır.

Elbette yarım çay bardağına konulan on damla ardıç yağının da bir ay sonra muhteşem etkisi gözlerden kaçmayacaktır.

Elma sirkesi özellikle evde çok kolayca yapabileceğiniz elma sirkesinin mucizelerini görebileceğiniz küçük bir tarif selülit oluşumunu neredeyse yok edecektir.

Yarım çay bardağı su ve bir su bardağı ev yapımı elma sirkesini sorunlu bölgenize damla damla sürün. En az bir saat boyunca bu işlemi yapmaya devam edin. Bu metot her gün günde en az iki kez yapıldığında selülitli bölgenin düzeldiğini fark edecek, gözlerinize inanamayacaksınız.

Ev yapımı elma sirkesini her sabah aç karnına içtiğinizde de vücudunuzdaki toksitlerden hızla kurtulacaksınız.

Su ile elma sirkesini ikiye bir oranında karıştırın. İsterseniz içerisine balda katabilirsiniz. Karışımı selülitli bölgeye sürün ve yarım saat bekletin. Ardından ılık su ile durulanın. Bu yöntemi istediğiniz sonuçları alana kadar günde iki defa tekrar edebilirsiniz.

Düzenli spor harikalar yaratabilir

selülitlerden spor ile kurtulun

selülitlerden spor ile kurtulun

Her gün en az yarım saat kendimizi yormayacak aktivitelerde bulunmaıyız. Bunun için illaki pahalı spor salonlarına yazılmaya gerek yok. Her gün en az yarım saat tempolu bir yürüyüş bile problemli bölgenizde gözle görülebilir düzelmeler sağlayacaktır. Fakat unutulmamalıdır ki, yürüyüşte olsa koşu da olsa mutlaka her gün belli tempoda ve sürekli olması şarttır.

Yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durulması gerektiğini belirtmeden de geçmeyelim.

Dans Seliüt oluşumunu engeller

dans ederek selülitlerden kurtulun

dans ederek selülitlerden kurtulun

İşte çok fazla bilinmeyen fakat oldukça eğlenceli bir yöntem daha. Spor yapmaya hatta yürüyüşe bile zamanınız yok mu? O halde evde müzik açarak dans edebilirsiniz. Konunun uzmanları bilhassa Latin dansları ve özellikle tangonun selülit oluşumuna karşı bire bir olduğunu söylemektedirler. İnternette arama motorlarından birnde latin danslar yazdığınızda sayısız örnek bulabilirsiniz.

Güney Amerikalı insanlar gergin vücutlarını müziğe borçlu olabilirler mi?